Skip to content

Cennik

Wynagrodzenie Adwokata – jak je ustalamy?

Każda sprawa jest inna i wiąże się z zastosowaniem odmiennych rozwiązań. Co za tym idzie – każda sprawa, której podejmuje się Kancelaria posiada różny stopień skomplikowania i wymaga innego nakładu pracy Adwokata.

Dlatego każda sprawa podlega indywidualnej wycenie uzależnionej od wskazanych powyżej czynników.

Po przedstawieniu stanu sprawy Klient każdorazowo jest informowany o cenie usługi.

Wynagrodzenie Adwokata – jak się rozliczamy?

Rozumiemy, że status majątkowy naszych Klientów może być odmienny. Dlatego oferujemy naszym Klientom możliwość rozliczenia umówionego wynagrodzenia w systemie ratalnym. Termin płatności rat jest ustalany w sposób dogodny dla Klienta.

Pamiętaj! Poinformuj Adwokata, że chciałbyś rozliczyć się na raty!

Karolina-Cichocka-Bieniek-9
-linia-KCB

Porady prawne

Kancelaria Adwokacka Adwokat Karoliny Cichockiej – Bieniek świadczy pomoc w formie wyspecjalizowanych porad prawnych zarówno w formie tradycyjnego spotkania w siedzibie Kancelarii, jak i w formie porady mailowej, telefonicznej lub na Skype.

Porady prawne w centrum Warszawy:

Kancelaria Adwokacka Adwokat Karoliny Cichockiej – Bieniek mieści się w Warszawie – Śródmieściu, niedaleko stacji Metro Centrum i przystanku tramwajowego Hoża, a zatem dojazd do Kancelarii jest doskonały.

Porada prawna on – line:

Kancelaria udziela również porad prawnych w formie on – line. Skontaktuj się z nami w sposób wskazany poniżej i uzyskaj profesjonalną poradę prawną bez wychodzenia z domu. Pamiętaj, aby dokładnie opisać Twój problem. Jeżeli chcesz, aby Adwokat zweryfikował konkretne dokumenty – prześlij je wraz z opisem sprawy. W ciągu 24 godzin otrzymasz odpowiedź zawierającą wstępną wycenę zlecenia oraz podstawowe informacje. W przypadku zaakceptowania warunków współpracy, zapłata umówionego wynagrodzenia nastąpi drogą elektroniczną, w formie przelewu na rachunek bankowy Kancelarii.

W ciągu 48 godzin od dnia zaksięgowania płatności na rachunku bankowym Kancelarii, otrzymasz drogą mailową wyczerpującą poradę prawną, jak również dyspozycje co do dalszego postępowania.

-linia-KCB

Porada prawna – jak się umówić?

Aby umówić się na poradę prawną:

Skontaktuj się z Kancelarią telefonicznie: 697 961 051

Napisz wiadomość na Messenger lub WhatsApp

W treści wiadomości wskaż dogodny dla Ciebie termin i porę. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej, aby ustalić datę i godzinę spotkania.

Porada prawna – jak się do niej przygotować?

Przede wszystkim postaraj się ułożyć w głowie chronologiczny przebieg wydarzeń związanych z Twoją sprawą. Możesz również przygotować opis w formie pisemnej.

Jeśli dysponujesz dokumentami, które mają lub w Twojej ocenie mogą mieć związek ze sprawą – zabierz je na spotkanie lub wyślij mailem. Zapoznanie się z nimi przez Adwokata będzie konieczne do udzielenia fachowej i rzetelnej porady.

Karolina-Cichocka-Bieniek-17

Porada prawna – jak długo trwa?

Czas trwania porady jest uzależniony od obszerności tematu, który musimy omówić, a także od ilości dokumentów, z którymi będzie musiał zapoznać się Adwokat.

Standardowo porada trwa około godziny, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasze spotkanie potrwało dłużej, jeżeli jest to niezbędne do wyczerpującego wyjaśnienia nurtujących Klienta kwestii.

Porada prawna – czy jest odpłatna?

Tak, każda porada jest odpłatna. Jej koszt uzależniony jest od stopnia skomplikowania sprawy i ilości dokumentów poddanych analizie.

Przed poradą zostaniesz poinformowany o dokładnej cenie porady, jak również metodzie rozliczenia, tak aby nie stanowiło to dla Ciebie zaskoczenia.

Klient za każdą płatność otrzymuje paragon fiskalny lub fakturę VAT.

Karolina-Cichocka-Bieniek-12

Pamiętaj!

Jeżeli otrzymałeś z Sądu lub organu administracji, czy też urzędu pismo, do którego powinieneś ustosunkować się w określonym terminie (np. 7, 14, 21 dni) – nie czekaj do ostatniej chwili! Umów się na spotkanie jak najszybciej, bowiem w takiej sytuacji czas może mieć decydujące znaczenie dla pozytywnego zakończenia Twojej sprawy.

Reprezentacja przed Sądami

Chcesz rozpocząć proces sądowy? A może właśnie otrzymałeś odpis pozwu i nie wiesz co dalej? Pomożemy Ci przebrnąć przez niełatwe doświadczenie jakim jest udział w postępowaniu sądowym w charakterze strony.

W jakich sprawach możemy Cię reprezentować?

Kancelaria świadczy kompleksową pomoc prawną w postępowaniach przed Sądami wszystkich instancji, jak również przed Sądem Najwyższym w następujących sprawach:

rodzinnych: sprawy o rozwód, podział majątku, rozdzielność majątkową, ustalenie i zmianę kontaktów z dzieckiem, alimenty (podwyższenie alimentów, obniżenie alimentów, wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego), ograniczenie i pozbawienie władzy rodzicielskiej, przysposobienie (adopcja), ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa i macierzyństwa, unieważnienie uznania dziecka, sprawy z zakresu wyrażenia przez Sąd zastępczej zgody na dokonanie czynności prawnej w imieniu małoletniego dziecka,

spadkowych: sprawy o stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, otwarcie i ogłoszenie testamentu, zachowek, stwierdzenie niegodności dziedziczenia,

cywilnych: sprawy o zniesienie współwłasności i zwrot nakładów, naruszenie własności i posiadania, odszkodowanie i zadośćuczynienie, ubezwłasnowolnienie, roszczenia wynikające z umów, ustanowienie, wygaśnięcie i ochronę służebności, uchylenie się od skutków złożonego oświadczenia woli, zasiedzenie, dopuszczenie do współposiadania, z zakresu ksiąg wieczystych,

karnych i wykroczeniowych: reprezentacja zarówno oskarżonego/obwinionego, jak i pokrzywdzonego na etapie postępowania przygotowawczego i sądowego,

gospodarczych: sprawy wynikłe ze sporów między przedsiębiorcami.

-linia-KCB

Co wchodzi w zakres usług Kancelarii w toku prowadzenia sprawy?

karolina-cichocka-infografika-1
karolina-cichocka-infografika-MOBILNA

Umowy

Kancelaria Adwokacka Adwokat Karoliny Cichockiej – Bieniek świadczy usługi w obszarze prawa umów, w tym przede wszystkim w zakresie:

 • konstruowania umów,
 • konstruowania aneksów do umów,
 • prowadzenia procesu negocjacji treści umowy z kontrahentami,
 • sporządzania opinii prawnych i memorandum co do treści umowy,
 • sporów sądowych wynikłych z umów każdego rodzaju.

Pamiętaj!

Umowa ściągnięta z Internetu nie zawsze jest prawidłowa i zweryfikowana przez profesjonalistę! W celu zabezpieczenia Twoich interesów każdorazowo skonsultuj treść umowy z Adwokatem lub zleć Adwokatowi przygotowanie spersonalizowanej umowy, która będzie spełniać wszystkie Twoje oczekiwania i maksymalnie zabezpieczy Twoje interesy.

Rozwody i podział majątku po rozwodzie

Sprawy rodzinne są sprawami o tyle trudnymi, że wiążą się ze szczególnym zabarwieniem emocjonalnym. Kancelaria, specjalizująca się przede wszystkim w sprawach rodzinnych, oferuje kompleksową pomoc prawną w sprawach:

 1. o rozwód:
  • bez orzekania o winie,
  • z orzeczeniem o winie jednego lub obojga małżonków,
 2. o separację,
 3. o stwierdzenie nieważności małżeństwa,
 4. podział majątku po rozwodzie,
 5. rozdzielność majątkową.
Karolina-Cichocka-Bieniek-13

Adwokat rodzinny w centrum Warszawy

Pomoc profesjonalnego pełnomocnika w sprawach rodzinnych jest niezwykle ważna, bowiem – w odróżnieniu od zaangażowanego emocjonalnie Klienta – Adwokat jest w stanie spojrzeć na sprawę „chłodnym okiem” i doradzić Klientowi najbardziej optymalne i rozsądne rozwiązanie.

W ramach powyższych postępowań reprezentujemy Klientów przed Sądami, przygotowujemy pisma procesowe, kompleksowe plany wychowawcze dotyczące małoletnich dzieci, prowadzimy pozasądowe negocjacje z małżonkami w celu osiągnięcia konsensusu.

Pomoc adwokata przy rozwodzie

Adwokat Karolina Cichocka – Bieniek prowadzi sprawy rodzinne, szukając najkorzystniejszych, a jednocześnie najmniej angażujących klienta rozwiązań. Centrum jej działań stanowi Warszawa, gdzie pomogła już wielu małżeństwom i rodzinom możliwie jak najszybciej zakończyć sprawy prawne przed Sądem. Dla komfortu Klientów możliwy jest także kontakt i poradnictwo online.

Alimenty

Rodzice dziecka żyjący w rozłączeniu nierzadko zapominają, że wobec dziecka mają nie tylko prawa, np. do regularnych kontaktów, ale również obowiązki. Jednym z tych obowiązków jest obowiązek alimentacyjny, tj. obowiązek dostarczania małoletniemu dziecku środków pozwalających na jego utrzymanie, który – co ważne! – obciąża obydwoje rodziców.

Niejednokrotnie zdarzają się również sytuacje, w których konieczne staje się zasądzenie alimentów na rzecz małżonka.

-linia-KCB

Adwokat rodzinny – sprawy o alimenty

Sprawy o alimenty są niełatwe i wymagają od osoby, która chce o nie zawalczyć odpowiedniego przygotowania. Dlatego warto w tym zakresie skorzystać ze wsparcia Kancelarii, która w tym zakresie świadczy pomoc w sprawach:

 • o alimenty na małoletnie dziecko,
 • o alimenty na małżonka,
 • o ustalenia wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego,
 • o podwyższenie alimentów,
 • o obniżenie alimentów,
 • o alimenty z tytułu zaspokojenia roszczeń rodziny,
 • o egzekucję zasądzonych alimentów.
Karolina-Cichocka-Bieniek-glowna8

Adwokat podchodzi do każdej sprawy z należytym szacunkiem, zdając sobie sprawę, że ustalenie alimentów wiąże się często z delikatnymi, a niejednokrotnie także bolesnymi wspomnieniami. Działamy nie tylko na podstawie wiedzy i doświadczenia, ale wsparcia i zrozumienia, co wyróżnia nas na tle innych Kancelarii Adwokackich w Warszawie.

W sprawie o alimenty dużą rolę wciąż odgrywa odpowiednia argumentacja, mająca wpływ na wysokość ostatecznej kwoty. Działalność Kancelarii Adwokackiej Adwokat Karoliny Cichockiej – Bieniek opiera się na wiedzy, pozwalającej na korzystne dla klienta rozwiązanie sprawy.

Sprawy rodzinne związane z dziećmi

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak delikatne i skomplikowane potrafią być postępowania, w których po przeciwnych stronach barykady stają członkowie najbliższej rodziny, a gra toczy się o najwyższą stawkę – dobro małoletnich dzieci. Gdy w grę wchodzą emocje oraz trzeba powrócić do wielu często nieprzyjemnych spraw, adwokat z zakresu prawa rodzinnego może okazać się najlepszym wyborem.

-linia-KCB

Pomoc prawna w zakresie spraw rodzinnych związanych z dziećmi

Kancelaria Adwokacka Adwokat Karoliny Cichockiej – Bieniek od lat prowadzi Klientów przez postępowania dotyczące:

1. władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi:

  • przyznania władzy rodzicielskiej,
  • ograniczenia władzy rodzicielskiej,
  • zawieszenia władzy rodzicielskiej,
  • pozbawienia władzy rodzicielskiej,
  • zmiany orzeczenia Sądu w zakresie władzy rodzicielskiej,

2. kontaktów z małoletnimi dziećmi:

  • ustalenia kontaktów,
  • zakazu osobistej styczności z dziećmi,
  • zmiany orzeczenia Sądu w zakresie kontaktów,

3. istotnych spraw związanych z małoletnimi dziećmi:

  • rozstrzygnięcia o istotnych sprawach dziecka,
  • wydania zezwolenia na rozporządzenie przez rodziców majątkiem dziecka,
  • wydania zezwolenia na przyjęcie lub odrzucenie spadku w imieniu małoletniego dziecka,

4. pochodzeniem dziecka:

  • ustalenie ojcostwa,
  • zaprzeczenie ojcostwa,
  • ustalenie macierzyństwa,
  • zaprzeczenie macierzyństwa,
  • uznanie dziecka i unieważnienie uznania dziecka.

Adwokat do najdelikatniejszych spraw

Oprócz twardych ram prawa i paragrafów, liczą się dla nas także uczucia i emocje Klientów. Do każdej sprawy podchodzimy z ogromną empatią, a Adwokat staje się pośrednikiem, mającym wypracować najkorzystniejsze dla reprezentowanej Strony rozwiązanie.

Dzięki dobremu położeniu naszej Kancelarii w Warszawie – Śródmieściu, jesteśmy blisko naszych Klientów.

Prawo cywilne

Prawo cywilne jest najobszerniejszą, najbardziej zróżnicowaną i pojemną gałęzią prawa. Mieszczą się w niej sprawy odmiennych kategorii, których często nie wiążemy konkretnie z prawem cywilnym.

-linia-KCB
Karolina-Cichocka-Bieniek-prawo-cywilne

Adwokat od spraw cywilnych – Warszawa – Śródmieście

W ramach świadczonych usług Kancelaria Adwokacka Adwokat Karoliny Cichockie – Bieniek reprezentuje Klientów we wszystkich rodzajach spraw cywilnych, w tym m.in.:

 • o odszkodowanie i zadośćuczynienie – w tym odszkodowanie z wypadków komunikacyjnych w ramach OC i AC,
 • o zniesienie współwłasności i zwrot nakładów,
 • o naruszenie własności i posiadania,
 • o ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe,
 • o roszczenia wynikające z umów każdego rodzaju,
 • o ustanowienie, wygaśnięcie i ochronę służebności,
 • o uchylenie się od skutków złożonego oświadczenia woli,
 • o zasiedzenie,
 • o dopuszczenie do współposiadania rzeczy wspólnej,
 • z zakresu ksiąg wieczystych.

Prawo spadkowe

Prawo spadkowe nie stanowi odrębnej gałęzi prawa, ale mieści się w granicach prawa cywilnego. Jednakże w związku z obszernością materii związanej z dziedziczeniem i jej stopniem skomplikowania, warto traktować sprawy spadkowe z najwyższą uwagą.

Sprawy spadkowe związane są z najtrudniejszym doświadczeniem w życiu każdego człowieka – a mianowicie śmiercią osoby najbliższej. W tym trudnym czasie ciężko skupić się na sprawach dziedziczenia, czy tematach majątkowych. Niestety – prędzej, czy później kwestie te muszą zostać uporządkowane przez spadkobierców.

Karolina-Cichocka-Bieniek-19

Kancelaria prawa spadkowego

Kancelaria Adwokacka Adwokat Karoliny Cichockiej – Bieniek od lat wspomaga Klientów w niełatwych emocjonalnie sprawach związanych z dziedziczeniem. Kancelaria w oferuje konsultacje prawne z zakresu prawa spadkowego oraz reprezentację przed Sądami wszystkich instancji w następujących sprawach:

 • o stwierdzenie nabycia spadku,
 • o otwarcie i ogłoszenie testamentu,
 • o dział spadku,
 • o zachowek,
 • o stwierdzenie niegodności dziedziczenia,
 • o stwierdzenie niegodność dziedziczenia,
 • o stwierdzenie nieważności testamentu,
 • o uchylenie się od skutków niezłożenia w terminie oświadczenie o odrzuceniu spadku,
 • o wyrażenie przez Sąd zgody na odrzucenie spadku w imieniu małoletniego dziecka.

Klient nie musi posiadać stosownej wiedzy w zakresie kwestii związanych ze spadkobraniem. Adwokat zawsze podpowiada jakie kroki należy poczynić realizując sprawę spadkową, jakie dokumenty należy przygotować, a następnie sporządza niezbędne pisma oraz skutecznie reprezentuje Klienta przed Sądem.

W ramach świadczonych usług pozostajemy w kontakcie z Kancelariami Notarialnymi na terenie Warszawy i innych miast, pomagamy w uzyskaniu aktu poświadczenia dziedziczenia, weryfikujemy projekty aktów notarialnych i przygotowujemy stosowne dokumenty niezbędne do spotkania z Notariuszem.

Nasza kancelaria zlokalizowana jest w Warszawie – Śródmieściu, gdzie Adwokat pozostaje do Waszej dyspozycji.

Prawo karne

Sprawy karne wymagają szczególnej wiedzy i zaangażowania adwokata, bez względu na to, która strona jest reprezentowana. Za każdym razem głównym celem jest osiągnięcie maksymalnie korzystnych dla klienta warunków. W przypadku podejrzanego/oskarżonego będzie to udowodnienie niewinności lub dążenie do uzyskania możliwie najniższego wymiaru kary. Osoby pokrzywdzone będą chciały udowodnić winę podejrzanych i oskarżonych oraz uzyskać dla siebie stosowne zadośćuczynienie. Dzięki kompleksowej wiedzy profesjonalnego prawnika przygotowanie do sprawy karnej nie będzie stanowiło problemu. Kancelaria Adwokat Karoliny Cichockiej – Bieniek, z siedzibą w Warszawie – Śródmieściu, zapewni pomoc na każdym etapie postępowania.

Pomoc adwokata w sprawach karnych

Kancelaria Adwokacka Adwokat Karoliny Cichockiej – Bieniek świadczy kompleksową obsługę Klientów sprawach karnych na następujących etapach:

 • w toku postępowania przygotowawczego – tj. postępowania przed prokuraturą i Policją,
 • w toku postępowania sądowego – przed Sądami wszystkich instancji oraz przed Sądem Najwyższym,
 • w toku postępowania wykonawczego – tj. na etapie wykonania kary orzeczonej przez Sąd.

Adwokat od spraw karnych – kogo reprezentuje?

Kancelaria Adwokat Karoliny Cichockiej – Bieniek w ramach świadczonych usług reprezentuje Klientów jako obrońca podejrzanych i oskarżonych w toku postępowania przygotowawczego, sądowego i wykonawczego.

Dzięki posiadanej wiedzy i doświadczeniu w roli obrońcy Adwokat jest w stanie dokonać analizy zasadności negocjacji co do wymiaru kary, jej warunkowego zawieszenia, czy też podjęcia próby warunkowego umorzenia postępowania lub dobrowolnego poddania się przez oskarżonego karze.

Kancelaria reprezentuje również pokrzywdzonych jako pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego i prywatnego. W tym zakresie Adwokat zarówno sporządza stosowne pisma, takie jak zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i prywatny akt oskarżenia, jak również reprezentuje Klientów przez Sądami wszystkich instancji, pomagając uzyskać roszczenie z tytułu naprawienia szkody lub nawiązki.

Windykacja należności

Windykacja należności to pojemne pojęcie, który dotyczy egzekwowania należności na etapie przedsądowym, jak również na etapie postępowania egzekucyjnego, mającego miejsce już po prawomocnym zakończeniu postępowania sądowego. Kancelaria pomaga zarówno Dłużnikom, jak i Wierzycielom w pomyślnym zakończeniu windykacji należności.

Windykacja należności z punktu widzenia Dłużnika

Dostałeś wiadomość od formy windykacyjnej lub informację o zajęciu rachunku bankowego przez Komornika? Nie wiesz co dalej?

Kancelaria Adwokacka Adwokat Karoliny Cichockiej – Bieniek pomaga Klientom, którzy znaleźli się w niełatwym położeniu Dłużnika: udziela porad, sporządza stosowne dokumenty, reprezentuje Klientów tak w postępowaniu egzekucyjnym prowadzonym przez Komornika, jak i w toku postępowań przed firmami windykacyjnymi.

Windykacja należności z punktu widzenia Wierzyciela

Dłużnik jest Ci winien pieniądze? Zastanawiasz się w jaki sposób odzyskać należne Ci środki?

Kancelaria wspiera Wierzycieli w trudnym procesie wyegzekwowania długu. Adwokat wspomaga Klientów zarówno w próbie polubownego rozwiązania sporu, jak również wszczyna i prowadzi w imieniu Klienta postępowanie Sądowe. Po uzyskaniu pozytywnego wyroku Kancelaria prowadzi Wierzycieli przez postępowanie egzekucyjne toczące się przed Komornikiem.

Karolina-Cichocka-Bieniek-20